Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

    Powiększacz.pl to strona na której znajdziesz

    niezbędne informacje dotyczące powiększania penisa.

  • Niezawodne metody powiększania członka

  • Sposoby na stalowe erekcje

  • Udane życie seksualne

 

Wielkość penisa a przyjemność kobiety - BADANIA

 

      „Rozmiar nie ma znaczenia” - na pewno słyszałeś to hasło już wiele razy i z ust wielu ludzi (zapewne zazwyczaj mężczyzn). Na potwierdzenie tych słów często powtarza się że że pochwa dzięki swojej elastyczności dopasowuje się do rozmiaru męskiego członka i tym samym nawet niewielkiego rozmiaru penis jest w stanie w pełni zadowolić partnerkę. Jednak czy tak jest naprawdę?

 

Grubość VS Długość POWIEKSZANIE-CZLONKA

      Rozmawiając o wielkości penisa zazwyczaj mamy na myśli jego długość. Często więc mężczyźni o krótkim ale grubszym członku postrzegają swoje „wyposażenie” jako małe. Jednak grubość przecież również jest częścią rozmiaru o czym zapominamy. Czy zatem szerokość penisa ma znaczenie dla satysfakcji odczuwanej przez kobietę? Czy może długość jest ważniejsza? A może rozmiar zupełnie nie ma znaczenia?

Jak zapewne możesz się domyślać powyższe pytania niejednokrotnie stawały się przedmiotem badań naukowców. Jakie mogą być wyniki tego rodzaju dociekań dowiesz się poniżej.

 

Badania Russela Eisenmana

      Opisane tutaj badania przeprowadzone zostało przez Russela Eisenmana z Uniwesytetu w Texasie. Oryginał dokumentu znajdziesz na stronie BioMed Central pod adresem:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC33342/

 

Temat i zakres badań

      Czy rozmiar prącia (grubość, długość) ma wpływ na satysfakcję seksualną kobiety?

 

Metoda

      Aby zbadać znaczenie grubośći i długości penisa dla przyjemności odczuwanej przez kobiety, zapytano 50 aktywnych seksualnie studentek o znaczenie poszczególnych wymiarów prącia dla odczuwanej przez nie przyjemności.

 

Rezultaty

      Żadna z badanych nie stwierdziła że długość I grubośc członka mają jednakowe znaczenie. Znaczna większość (45 na 50 badanych) wskazała grubość penisa jako bardziej istotną.

 

Wnioski

      Implikacje badań wzbudzają wiele kontrowersji. W otwarty sposób zaprzeczają one bowiem słynnym badaniom Masters I Johnson którzy stwierdzili brak wpływu wielkosci penisa na satysfakcję seksualną kobiet.

 

Obiekt badawczy

      Badania prowadzono w grupie studentek w wieku 18-25 lat. Wywiad przeprowadzano drogą telefoniczną bądź wtrakcie bezpośredniego kontaktu. Pytający znali studentki – było to dwóch uczniów tego samego uniwesytetu. Zadawano następujące pytanie:

      “Co w trakcie seksu sprawia Ci większą przyjemność, długość penisa czy grubość penisa?”. W połowie przypadków słowo “grubość” padało jako pierwsze, nie stwierdzono jednak wpływu porządku zdania na wynik badania.

 

Wyniki

      Na 50 badanych kobiet aż 45 stwierdziło iż grubość penisa jest istotniejsza dla odczuwanej przez nie przyjemności, a jedynie 5 wybrało długość. Żadna z badanych nie stwierdziła że nie odczuwa żadnej różnicy. Niektóre wskazały że seks w związku jest przyjemniejszy niż seks bez zobowiązań.

      Masters i Johnson stwierdzili że wielkość penisa nie powinna mieć żadnego wpływu na odczucia seksualne kobiety, ponieważ pochwa przystosowuje się do rozmiaru członka. Wyniki cytowanych wyżej badań zdają się przeczyć tej teorii I wskazuja na rolę grubości czlonka. Wyniki Masters I Johnson mogą być prawidłowe jeżeli uzyskane powyżej rezultaty są wynikiem psychologicznych preferencji badanych. Innymi słowy wyniki bazują na odczuwanej subiektywnie przyjemności badanych co nie daje obrazu ich fizjologicznego pobudzenia.

 

Jednak grubość?

      Nie jest dokładnie jasne dlaczego grubszy członek jest odczuwany jako przyjemniejszy od długiego. Pierwszą mozliwością jest fakt że szerszy penis jest również znacznie grubszy u swojej nasady co zapewnia lepszą stymulację łechtaczki w trakcie stosunku. Szerszy członek to po prostu intensywniejszy kontakt z wejściem do pochwy oraz całą łechtaczką.

      Jeżeli jest to prawdą Masters i Johnson mylą się twierdząc że rozmiar penisa nie ma wpływu na fizjologicznie pobudzenie I satysfakcję partnerki. Co prawda w swoich badaniach nie wykluczyli oni całkowicie znaczenia wielkości prącia dla kobiecej przyjemności ale wskazywali na niewielką jego rolę.

      Innym wytłumaczeniem dla znaczenia grubości członka może byc fakt iż po prostu zapewnia on większe poczucie wypełnienia co psychologicznie I być może fizjologicznie jest dla kobiet bardziej satysfakcjonujące.

 

Podsumowanie

      Poddane badaniu kobiety wskazały grubość penisa jako istotniejszy warunek ich przyjemności niż długość prącia. Wyniki badań były istotne statystycznie.

      Być może Masters I Johnson mylili się co do tego że rozmiar penisa nie ma wcale bądź ma niewielki fizyczny wpływ na satysfakcję seksualną kobiet. Jednakże aktualne dane nie są w stanie jednoznacznie rozsądzić w tej sprawie, gdyż bazują one na subiektywnych ocenach badanych.

      Rezultaty badań odzwierciedlają wiec albo psychologiczne preferencje kobiet albo pokazują prawdziwe fizyczne reakcje. Niestety wykorzystana w badaniach metoda uniemożliwia nam jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.

Wszystkie wiadomości zawarte na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny. Decydując się na jakąkolwiek ingerencję we własny organizm powinieneś zasięgnąć porady lekarza.