Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

    Powiększacz.pl to strona na której znajdziesz

    niezbędne informacje dotyczące powiększania penisa.

  • Niezawodne metody powiększania członka

  • Sposoby na stalowe erekcje

  • Udane życie seksualne

 

powiekszaniepenisa

Budowa Penisa

 

Jeżeli interesuje Cię powiększanie penisa powinieneś dowiedzieć się jak on dokładnie działa oraz poznać jego budowę. Wiedza z tej dziedziny z pewnością ci się przyda.

 

Najogólniej rzecz biorąc Twój penis zbudowany jest  z trzech komór, dwóch większych i jednej mniejszej. Dwie większe to tzw. ciała jamiste - corpora cavernosa, które odpowiedzialne są za erekcję. Zbudowane są z gąbczastej tkanki zawierającej wiele przestrzeni międzykomórkowych tzw. sinusoid które mogą wypełniać się krwią. Obecność gładkich włókien mięśniowych rozluźniających się bądź kurczących zapewnia kontrole przepływu krwi. Corpora Cavernosa otacza włóknista warstwa tkanki - tunica albuginea.

anatomia_penisa

Dolna komora to tzw. ciało gąbczaste - corpus spngiosum. Otacza ono cewkę moczową przez którą uchodzą mocz oraz nasienie. Przy czubku penisa ciało gąbczaste rozszerza się tworząc żołądź.

90% krwi w niezbędnej w czasie erekcji wypełnia ciała jamiste. Niewielka ilość kierowana do ciała gąbczastego ma za zadanie zapobiec zamknięciu cewki moczowej przez napierające ciała jamiste.

 

Chociaż sam penis to nie mięsień jego funkcjonowanie bez udziału mięśni gładkich byłoby niemożliwe. Tkanka mięśniowa obecna w penisie nie podlega naszej świadomej kontroli co oznacza że nie możemy wpływać na jej skurcz bądź rozluźnienie. Budowa penisa nie pozwala wiec na bezpośrednie kontrolowanie erekcji.

Kiedy penis pozostaje w spoczynku mięśnie które otaczają arterie dostarczające krew są skurczone. Taki mechanizm powoduje ograniczenie sieci naczyń krwionośnych i brak możliwości jej dostarczenia do ciał jamistych. Choć większe naczynia pozostają zamknięte drobniejsze żyły umożliwiają odżywienie i dotlenienie tkanek członka.

anatomia_penisa_2

Stymulacja seksualna powoduje rozluźnienie mięśni gładkich prącia i tym samym swobodny napływ krwi do corpora cavernosa. Penis puchnie ściskając znajdujące się w nim naczynia krwionośne. Żyły odprowadzające krew z członka ściskane są pomiędzy ciała jamiste i ich osłonę tunica albuginea co ogranicza wypływ krwi z penisa. Członek staje się sztywny i gruby. W pełnej erekcji, ciśnienie krwi w ciałach jamistych jest takie samo jak ciśnienie krwi opuszczającej serce.

 

Ogólna anatomiczna budowa członka pozwala na wyróżnienie następujących elementów widocznych z zewnątrz:

- trzon prącia (corpus penis),

-  żołądź (glans penis),

-  napletek (preputium).

Wszystkie wiadomości zawarte na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny. Decydując się na jakąkolwiek ingerencję we własny organizm powinieneś zasięgnąć porady lekarza.